Puszczone przez w temacie Ludzie

Migracja dotyczy Krakowa

Migracja dotyczy Krakowa

Wzrastająca emigracja, to bez wątpienia problem jaki dotyczy także takiego miasta jak Kraków, w ostatnich latach wiele wykształconych tutaj osób, także fachowców czy specjalistów, zdecydowało się na wyjazd zagraniczny w celu typowo zarobkowym.

Oczywiście większość z nich nie wróci, choć mówi się o czasowej migracji w aspekcie Krakowa, to spadek populacji jest tutaj czymś, o czym od dawna się mówi. Pewnie nie jest tak duży, jak w bardziej uboższych pod względem gospodarczym regionach oraz aglomeracjach w naszym kraju, lecz widać go bez wątpienia przysłowiowym gołym okiem.

Kraków to nie tylko miasto do którego przybywają

Częste wyjazdy z Krakowa

Rzesz otencjalnych studentów, artystów czy przedstawiciele wielu dziedzin, to w gruncie rzeczy także problem, wynikający z faktu ich zatrzymania na stałe. Pomimo wielu zmian jakie zaszły na rynku pracy, rozwoju gospodarczego czy także infrastruktury, w dalszym ciągu wzrastająca emigracja, jest zagadnieniem z jakim nie można sobie poradzić, co ciekawe jest problem ze znalezieniem ludzi chętnych do pracy.

Na przykład takich, którzy będą chcieli wykonywać taki zawód, jak geodeta. Kraków, nie da się bowiem ukryć, że jest miastem, w którym zawód geodety można śmiało uprawiać, bo jest na to całkiem spore zapotrzebowanie.