Puszczone przez w temacie Najlepsze, Życie

Jaka podłoga w kamperze?

Jaka podłoga w kamperze?

Przerabiając busa na kamper należy zainwestować w ładną podłogę, ponieważ dzięki niej całe wnętrze kampera będzie wyglądać bardzo dobrze.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj nawierzchni będzie wybrany przez właścicieli busa przerabianego na kamper, to i tak trzeba będzie również ułożyć listwy przypodłogowe, które będą odpowiednim zabezpieczeniem na granicy pomiędzy ścianą kampera a jego podłogą.

Najczęściej wybieraną nawierzchnią

Na podłogi są obecnie drewniane panele. Dzieje się tak dlatego, że płytki pcv dość się już przejadły wielu osobom, na dodatek dopiero teraz stają się eleganckie i warto je kłaść. Z kolei nie wszyscy chcą mieć parkiet, bo raz jest droższy, niż panele, a dwa trudniejszy w utrzymaniu. Jest również cięższy, a w przypadku kampera jest to istotna sprawa. A zresztą listwy przypodłogowe i tak razem z nim muszą być położone.

Zresztą zawsze podłoga drewniana będzie dość wymagająca w utrzymaniu i trzeba mieć to z tyłu głowy. A przecież różnie dzieje się z użytkowaniem kampera na wakacjach. Będzie potrzebne stosowanie specjalnych płynów do czyszczenia takiego kampera.

Idealna zabudowa busa na kampera

Oczywiście osoba, która zrobiła zabudowę na kampera (zajmuje się tym firma tomczyk.zabudowabusow.pl) o wszystkim nas poinformuje. Również, co prawda listwy podłogowe nie mają z tym dużo wspólnego, trzeba będzie uważać na wszystkie szurane po wnętrzu zabudowanego tak kampera rzeczy.

Niestety zarówno parkiet, jak też panele

Na takie uszkodzenia mechaniczne nie są szczególnie odporne, przez co łatwo je popsuć. Co innego listwy przypodłogowe. Wytrzymałość tych będzie większa, bo też ryzyko ich uszkodzenia będzie dużo mniejsze. Odporne są również na ruch i drgania, co jadąc kamperem, jest istotną sprawą.

Dlatego nawet drewniane listwy podłogowe powinny wytrzymać bardzo dużo czasu, przez co nie trzeba będzie ich szybko wymieniać. O panelach też należy mieć na uwadze, że bardzo one nie lubią wody, więc zmywać należy je bardzo ostrożnie, tak aby zanadto się nie moczyły. O tym wszystkim dowiedziałbyś się w firmie wykonującej zabudowy na kampery, ale już nie musisz, bo dowiedziałeś się o tym od nas.