Puszczone przez w temacie Życie

Rowerem po Krakowie

Rowerem po Krakowie

Jak walczyć ze smogiem w takim mieście jak Kraków? Można namówić nie tylko do zmiany środka transportu, ale promować turystykę rowerową w pełnym tego słowa znaczeniu, co okazało się bez wątpienia strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Dotychczas rower był mocno niedoceniany nie tylko w zakresie poruszania się na nim czy przemieszczania po Krakowie, uważano iż stanowi raczej najgorsze rozwiązanie w aspekcie samej komunikacji. Okazuje się jednak, iż jest to nader niesłuszna opinia a wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze, decydując się chociażby na jego wykorzystanie.

Turystyka na rowerze w pełnej krasie: Kraków – Kielce

Dojazd rowerem do pracy czy na uczelnie, albo w inne miejsce odbywa się zawsze w szybki i komfortowy oraz optymalny do tego sposób, oznacza to mianowicie tyle, iż w Krakowie jego zastosowanie to coś nader rozsądnego. Nie zapominajmy także o tym, iż ograniczenie emisji spalin i zastąpienie samochodu właśnie rowerem, to posunięcie o bardzo ważnym zagadnieniu jeżeli chodzi o takie miasto jakim jest Kraków, czyli walczące z problemem jakim jest sam smog.