Puszczone przez w temacie Praca

Z firmą na wycieczkę

Z firmą na wycieczkę

Posiadanie dobrych i kompetentnych pracowników jest dla każdej firmy jej najważniejsza wartością. To ci pracownicy przecież będą powodować, ze firma będzie zwiększała obroty, zaś jej obroty wzrosną.

Jednak nawet najlepsi i najbardziej profesjonalni pracownicy raz na jakiś czas mogą się z powodu różnych spraw nieumotywowani zaistniałą sytuacją i trzeba ich niejako ożywić. Dlatego w tym celu mogą się chociażby przydać coś takiego, jak impreza i wyjazd integracyjny firmowym autem.

Te dwie rzeczy najlepiej mogą na nowo przypomnieć pracownikowi

Gdzie i dla kogo pracuje. Dlatego też jeśli zaczyna się widać pewne rozluźnienie w zespole i zaczyna efektywność pracy spadać, powinno się wziąć pod uwagę właśnie takie rozwiązanie jak wyjazd integracyjny. On wcale nie musi być jakoś szczególnie bogato zorganizowany i być bardzo drogi.

Wyjazdy firmowe to nie jest łątwa sprawa

W istocie bowiem wystarczy, aby takowy wyjazd integracyjny był zorganizowany i przeprowadzony na weekend, na dwa dni i noclegi gdzieś w jakimś ośrodku za miasto. Nie bowiem o materialne atrakcje w nim chodzi, ale o wspólną zabawę i nawiązanie na nowo kontaktów również towarzyskich, nie tylko służbowych. Temu właśnie ma służyć wyjazd integracyjny.

Oczywiście szef musi się na nim również pojawić. W końcu on też jest członkiem tej biznesowej organizacji, nawet jeśli jego rola jest nieco odmienna. Jego obecność w sumie z tego powodu będzie niezbędna i ciężko sobie wyobrazić wyjazd integracyjny bez niego. Dlatego jeśli będzie chciał się wykręcić, pracownicy szybko powinni go przekonać, że nie jest to słuszna koncepcja.